Uczeń I LO w Lubartowie wśród wyróżnionych młodych mówców

„Najlepszy Młody Mówca” to konkurs organizowany przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego. Jego celem jest pokazanie, że retoryka, kojarzona przede wszystkim ze starożytnymi mówcami, jest równie ważna dzisiaj. Uczeń ZS nr 2 w Lubartowie Michał Bylina znalazł się w gronie wyróżnionych w tym konkursie.

Retoryka jako sztuka budowania i wygłaszania wypowiedzi wyposaża nas w umiejętność bardzo współczesną i praktyczną. Wielokrotnie przekonujemy do swoich racji, występujemy publicznie, wygłaszamy okolicznościowe mowy. Dlaczego nie pokazać, że można to robić na naprawdę wysokim poziomie.

Michał Bylina, uczeń klasy II f z I LO w Lubartowie, ma wiele do powiedzenia! Do tego talent, osobowość i umiejętność intrygowania odbiorcy. Dzięki tym wszystkim atutom i efektownej, przemyślanej mowie znalazł się w gronie wyróżnionych uczestników, w których komisja konkursowa dostrzegła ogromny potencjał. Taki sukces cieszy tym bardziej, że do tegorocznej edycji zgłosiło się 240 uczniów szkół średnich z całej Polski. Każdy z nich musiał przygotować mowę, nagrać ją i przesłać na adres organizatora. Dostrzeżenie mowy Michała wśród tak wielu wystąpień świadczy o jej wysokim poziomie i równie wysokich umiejętnościach retorycznych jej autora.

Michał dał się też poznać jako doskonały aktor. Mogliśmy go oglądać w ubiegłym roku w spektaklach „Zagrajmy o…” i „Jeszcze” wystawionych na deskach szkolnej sceny. Jak widać umiejętności przemawiania i gry aktorskiej idą w parze. Oby tak dalej.

ZS2