Uczeń II LO na drugim miejscu w rozwiązywaniu łamigłówek

Wiktor Opolski z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zajął drugie miejsce w finale VIII Memoriału Urszuli Marciniak na Lubelszczyźnie, czyli w zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.

23 marca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie zgromadziło się ponad stu pasjonatów matematyki, łamigłówek i zadań logicznych, którzy zostali wyłonieni w etapie eliminacyjnym Memoriału. Uczestnicy podzieleni na cztery kategorie wiekowe rozwiązywali  zadania typu: piramidy, wieże, wielokropki, tratwy, łamigłówki architekta, kakuro, zmodyfikowane sudoku, obrazki logiczne i inne. Czekając na wyniki, zebrani mogli uczestniczyć w ciekawym wykładzie i poszerzyć swoją wiedzę na temat teorii grafów.

Uczeń II LO osiągnął bardzo duży sukces, zajmując drugie miejsce w kategorii Licealiści. Opiekunem Wiktora jest nauczycielka matematyki – Ewa Biernacka. Na Lubelszczyźnie Memoriał został przeprowadzony dopiero po raz drugi. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia Urszuli Marciniak, założycielki pierwszego specjalistycznego wydawnictwa łamigłówkowego w Polsce – Logi. Organizator zawodów lubelskich to Katedra Nauczania Matematyki i Informatyki UMCS, a organizatorem głównym Memoriału jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, współpracująca z wydawnictwem Logi.

AO