Uczeń II LO w finale Konkursu Języka Niemieckiego

Dominik Malessa jako jedyny uczeń ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego zakwalifikował się do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

An der KUL ist Deutsch cool!”

Dominik to uczeń pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, który znalazł się w 16-osobowej grupie najlepszych młodych znawców języka niemieckiego z całego województwa lubelskiego.

„An der KUL ist Deutsch cool!” jest konkursem organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dla szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zmagania odbywają się w trzech etapach. Podczas II etapu sprawdza się: rozumienie tekstu słuchanego, znajomość struktur leksykalno – gramatycznych oraz wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Do ścisłego finału zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy w II etapie konkursu w sumie uzyskali wynik min. 80 punktów na 110 możliwych do zdobycia. Takim osiągnięciem wykazał się uczeń II LO, który uzyskał czwarty wynik wśród wszystkich uczestników II etapu.

Gratulujemy Dominikowi, pracującemu pod opieką nauczyciela Konrada Pciana oraz życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 24 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

AO