Uczeń II LO wyróżnił się wiedzą historyczną

Mateusz Kołodziejczyk z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie jako jedyny uczeń ze szkół naszego miasta zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego X edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to zawody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowane od 1994 roku. Konkurs adresowany jest do

zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem osób zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o tysiącletniej historii oręża polskiego oraz roli i miejscu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w życiu narodu i państwa polskiego.

Zakres historyczny Olimpiady zmienia się w cyklu pięcioletnim. Tegoroczna edycja to „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”.

15 grudnia przeprowadzone zostały zawody międzyszkolne w Radzyniu Podlaskim, Chełmie, Lublinie i Zamościu. Uczeń II LO, pracujący pod opieką Teresy Rojek, zajął wysokie miejsce i znalazł się w nielicznej grupie osób, którym udało się przekroczyć wynik 60% punktów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

AO