Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Finale Mistrzostw Polski na Stadionie Narodowym

Kamil Andrzejkiewicz brał udział w Mistrzostwach Polski w XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion” o Puchar Tymbarku, w kategorii U-10 (chłopców do lat 10), które odbyły się w dniach 30.04- 02.05.

SP4_1

Kamil reprezentował województwo lubelskie z drużyną „Puławiak” Puławy czyli mistrzem województwa (przyp. drużyna SP4 Lubartów zajęła II miejsce w województwie). Po wygraniu 3 meczów grupowych i 2 eliminacyjnych drużyna województwa lubelskiego zagrała w finale.

Finał Mistrzostw Polski został rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym na kilka godzin przed meczem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski.

Drużyna województwa lubelskiego zagrała w finale z drużyną województwa zachodniopomorskiego. Po remisowym meczu (1:1) drużyna z Lubelszczyzny przegrała w rzutach karnych (2:3) zostając Wicemistrzem Polski.

Kamil Andrzejkiewicz strzelił dwie bramki w fazie grupowej i zagrał prawie cały mecz finałowy.

Emocjonujący doping kilku tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe, którego świadkami byli m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner Reprezentacji Polski), Andrzej Biernat (minister sportu i turystyki), Krzysztof Pawiński (współwłaściciel firmy Tymbark) oraz Arkadiusz Milik, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Iwan.

Oprócz niezapomnianych, sportowych emocji było wiele atrakcji, m. in. występy gwiazd: Margaret, Tomasza Dolskiego i Grzegorza Hyżego.

Gratulujemy Kamilowi, jego rodzicom i szkole Srebrnego Medalu Mistrzostw Polski i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: SP4

SP4