Uczennica II LO druga w ogólnopolskim konkursie

Julia Purc, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, zajęła drugie miejsce w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii, działalności PCK oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego.
W etapie szkolnym w II LO bezkonkurencyjna okazała się Julia Purc, uczennica klasy I d i tym samym znalazła się w etapie rejonowym konkursu. Odbył się on 19 grudnia 2018 r. w Bursie Szkolnej RCEZ w Lubartowie. Julia zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy uczennicy II LO dużej wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

II LO