Uczennica II LO z indeksem SGGW w Warszawie

Kaja Karwacka, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, została laureatką ogólnopolskiego konkursu z zakresu przedsiębiorczości i już w klasie pierwszej otrzymała indeks na wybrany przez siebie kierunek Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie.

19 maja w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został przeprowadzony ogólnopolski test wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Wyjazd na konkurs możliwy był dzięki współpracy II LO z SGGW, lubartowskie liceum od lutego tego roku objęte jest patronatem Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z klas I a oraz II e wzięli udział w tym konkursie w ramach II etapu Akademii Przedsiębiorczości.

Aż siedmiu uczniów II LO rozwiązało test z przedsiębiorczości na poziomie min. 70% i otrzymało tytuł finalisty konkursu. Są to: Kaja Karwacka z klasy I a oraz Patrycja Adamczyk, Adriana Franczak, Karol Iwanek, Olga Kujawa, Katarzyna Lipska, Aleksandra Mazurek – wszyscy z klasy II e.

Kaja Karwacka była najlepsza w tej edycji konkursu i uzyskała tytuł laureata. Dzięki otrzymanemu indeksowi na WNE Kaja w przyszłości będzie mogła studiować na jednym z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW (Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Logistyka oraz Turystyka i Rekreacja).

Do konkursu uczniów przygotowywała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Elżbieta Mizio, która również jest szkolnym koordynatorem projektu Akademia Przedsiębiorczości realizowanego przez II LO w ramach współpracy z WNE SGGW w Warszawie.

Gratulujemy uczennicy i nauczycielce tak dużego osiągnięcia!

II LO