Uczennica RCEZ Klaudia Kęska wśród najlepszych w Polsce

Miesiąc kwiecień przyniósł rozstrzygnięcie wielu konkursów plastycznych, w których brała udział niezwykle utalentowana plastycznie uczennica Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Klaudia Kęska.

Talent Klaudii został doceniony i nagrodzony w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni, w którym zdobyła III miejsc.

Kolejny sukces to I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Jurij Gagarin – pierwszy człowiek w kosmosie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie WroSpace w ramach wydarzenia Yuri’s Night Wrocław 2021.

Klaudia znalazła się także wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Pomóż ocalić życie bezbronnemu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Praca Klaudii zdobyła również uznanie w oczach jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach.

Klaudia Kęska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Jej pasją jest rysunek odręczny, a szkicownik stał się jej nieodłącznym towarzyszem już od najmłodszych lat. W swoich pracach Klaudia najchętniej posługuję się techniką malarstwa akwarelowego oraz rysunku ołówkiem. Tematy jej prac związane są najczęściej z postacią ludzką, portretem, chociaż rysunek pejzażowy też nie jest jej obcy.

Należy podkreślić, że to nie jedyne sukcesy Klaudii, która bardzo chętnie bierze udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych. Jej prace prezentowane były także podczas wystawy zorganizowanej w bibliotece Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

RCEZ