Uczennice SP3 z tytułem Mistrzów Polski Wielkiej Ligi Czytelników

Przygoda z książką dla trzech uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie zakończyła się bardzo szczęśliwie. Wiktoria Urban z 3c, Asia Weremczuk z 2d i Zuzia Zielińska z 2c zostały Mistrzyniami Polski w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

Konkurs, zorganizowany przez katowickie instytucje kulturalno-oświatowe, odbywał się w trzech kategoriach wiekowych (I-III, IV-VI i VII-VIII) i składał się z kilku etapów. Rozpoczął się w listopadzie 2022 r. i trwał do czerwca 2023 r. Dziewczynki, zachęcone do udziału w konkursie przez panie Ewę Abramek i Kingę Grzelak – nauczycieli bibliotekarzy SP3 – uzyskiwały z łatwością kwalifikacje do kolejnych etapów. Najpierw zdobyły tytuł Mistrza Szkoły w kategorii klas I-III, potem był tytuł Mistrza Powiatu (już drużynowo), dalej był tytuł Mistrza Województwa i zwieńczeniem udziału w konkursie był tytuł Mistrza Polski.

Udział w każdym etapie związany był z zaliczeniem testów (przynajmniej na 80%) z czytanych kolejno książek (M. Krüger „Witaj, Karolciu!”, E. Becker „Marcel i czas”, J. Bednarek „Smopsy” i T. Samojlik „Tarmosia”). Testy sprawdzające były bardzo szczegółowe i wymagały od uczestników perfekcyjnej znajomości treści książek.

Uroczyste rozdanie nagród naszym mistrzyniom odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego 2022/23. Dziewczynki odebrały dyplomy przygotowane przez Organizatora i nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz gratulujemy reprezentantkom naszej biblioteki szkolnej! Dziękujemy także Rodzicom dziewczynek za wsparcie swoich dzieci w trudach konkursu.

Ewa Abramek