Uczniowie II LO na Olimpiadzie Przedsiębiorczości

Julia Purc oraz Antoni Baran z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie brali udział w zawodach okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości.

Eliminacje okręgowe odbyły się 7 marca w pięciu uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Organizatorzy stawiają nacisk na atrakcyjne dla młodzieży, współczesne tematy przewodnie i rozwój umiejętności praktycznych.

Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, należało przejść przez eliminacje szkolne. Udało się to dwóm osobom z II LO w Lubartowie. Julia Purc z klasy I d i Antoni Baran z klasy III e reprezentowali swoją szkołę w etapie okręgowym w Krakowie, w którym wzięło udział 234 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Uczniowie II LO zajęli 74 i 177 lokatę. Za udział w etapie okręgowym otrzymali vouchery umożliwiające zdobycie certyfikatu wiedzy ekonomicznej na SGH w Warszawie. Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Elżbiety Mizio.

II LO