Uczniowie II LO na szlakach Roztocza

Początek września zawsze kojarzy się z końcem wakacji, pierwszym szkolnym dzwonkiem i powrotem do nauki. By wykorzystać piękną, zachęcającą do podróży wrześniową pogodę, w dniach 15-17 września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z klas II b oraz III h wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Krasnobrodu.

Kilkudniowy wyjazd na Roztocze Środkowe był dla licealistów zarówno okazją do poznania uroków Krasnobrodu, jak wspólnego spędzenia czasu i zintegrowania się z kolegami po trudnym czasie zdalnej nauki w ubiegłym roku szkolnym.

Program wycieczki zakładał zwiedzanie miejsc, które pozwoliły uczniom bliżej poznać ten malowniczy zakątek na mapie Lubelszczyzny. Młodzież zwiedziła Sanktuarium Maryjne, Kapliczkę na Wodzie, Ptaszarnię oraz Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. W trakcie wędrówki przez rezerwat przyrody najwytrwalsi dotarli do kaplicy św. Rocha, inni wybrali się na spacer do wieży widokowej i kamieniołomu, a dla wszystkich idealnym miejscem do wypoczynku okazała się piaszczysta plaża nad zalewem. Atrakcji nie zabrakło również wieczorem, kiedy to młodzież zorganizowała taneczno-muzyczną imprezę, którą otworzyło wspólne zatańczenie popularnej „belgijki”.

Kilkudniowy pobyt młodzieży w Krasnobrodzie z pewnością pozostawił piękne wspomnienia. Wspólne spacery, piesze wędrówki szlakami Roztocza oraz gry i zabawy pozwoliły uczniom jeszcze lepiej poznać siebie nawzajem i po prostu wspólnie spędzić czas po tak trudnym doświadczeniu ubiegłorocznej izolacji. A w planach – już kolejne podróże, tym razem dalsze.

II LO