Uczniowie II LO sprzątali okolice Wieprza

II LO zawsze bardzo chętnie pomaga i angażuje się w działania na rzecz swojego regionu, dlatego też w dniu 31 maja 2021 roku uczniowie z klasy 1D wraz z opiekunkami: panią Katarzyną Płaszczewską oraz panią Izabellą Bącławek, wzięli udział w miejskiej akcji pod hasłem Sprzątanie terenów zielonych nad Wieprzem.

Organizatorem tej inicjatywy była młodzieżowa grupa PCK SIM działająca we współpracy z Urzędem Miasta Lubartów. Młodzież z naszej szkoły stawiła się punktualnie o godzinie 15.00 pod Urzędem Miasta, gdzie było miejsce zbiórki, i tam została powitana przez pana Artura Kuśmierzaka, Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej, oraz przedstawicieli PCK. Po rozdaniu środków ochrony osobistej i worków na śmieci przygotowanych przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Lubartowie, pełni entuzjazmu uczniowie wyruszyli w teren.

Praca nad sprzątaniem terenów nad rzeką Wieprz przebiegała bardzo szybko i sprawnie. Już po chwili worki zapełniły się odpadami, a młodzież zakończyła swoją pracę w pełni usatysfakcjonowana i szczęśliwa. Cieszymy się, że mogliśmy promować proekologiczną postawę oraz zrobić coś dla świata i naszej najbliższej okolicy.

Anna Podstawka kl. 1d