Uczniowie II LO w akcji „Myślę, więc nie śmiecę”

We wrześniu, jak co roku, II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”.

21 września klasa II D pod opieką Katarzyny Płaszczewskiej oraz Izabelli Bącławek wyruszyła na sprzątanie. Jako cel uczniowie wyznaczyli sobie okolice ulicy Łąkowej. Praca, choć trudna, przyniosła wiele satysfakcji. W krótkim czasie worki zapełniały się odpadami. Mamy nadzieję, że swoją postawą młodzież zachęciła innych, by podjąć działania zmniejszające ilość wytwarzanych, a zarazem wyrzucanych tworzyw sztucznych.

Akcja „Myślę, więc nie śmiecę” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować to, co wyrzucamy. Musimy wiedzieć, że nie opłaca się zanieczyszczać środowiska naturalnego, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne dobro oraz przyszłe pokolenia. Niszcząc naturę, niszczymy siebie i nasze zdrowie.

II LO