Uczniowie II LO w akcji „Sprzątanie Świata”

We wrześniu, jak co roku, II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, do której zaprasza Fundacja „Nasza Ziemia”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata ŁĄCZY LUDZI”. Ta wspólna lekcja poszanowania środowiska ma na celu promowanie nieśmiecenia, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

Główne przesłanie akcji w tym roku to promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

7 września klasa II B i II D pod opieką pani Katarzyny Płaszczewskiej oraz pana Łukasza Wasyluka wyruszyła na sprzątanie, by porządkować ulicę Piaskową i Łąkową.

W przeprowadzeniu akcji pomógł młodzieży Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, który wyposażył ochotników w rękawiczki i worki niezbędne przy zbiórce odpadów.

Praca, choć trudna, przyniosła wiele satysfakcji. W krótkim czasie worki zapełniały się odpadami. Mamy nadzieję, że swoją postawą młodzież zachęciła innych, by podjąć działania zmniejszające ilość wytwarzanych, a zarazem wyrzucanych odpadów.

Akcja „Sprzątanie Świata łączy ludzi” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować to, co wyrzucamy. Musimy wiedzieć, że nie opłaca się zanieczyszczać środowiska naturalnego, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne dobro oraz przyszłe pokolenia. Niszcząc naturę, niszczymy siebie i nasze zdrowie.

II LO