Uczniowie II LO w Salonie Maturzystów

26 września uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie pod opieką wychowawców wybrali się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, aby odwiedzić Salon Maturzystów Perspektywy 2018.

Salony to imprezy edukacyjne dla maturzystów, które odbywają się w 16 największych ośrodkach akademickich Polski. To tam matura „spotyka się” ze studiami. Podczas spotkań eksperci pomagają przygotować się do matury, a fachowi doradcy ułatwiają podjęcie decyzji dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.

Uczniowie II LO wysłuchali prezentacji dyrektora OKE w Krakowie oraz uczestniczyli w spotkaniach m.in. z ekspertami OKE z języka polskiego, matematyki, geografii i fizyki. Odwiedzili także liczne stoiska wyższych uczelni oraz innych instytucji edukacyjnych, korzystali z możliwości bezpośredniego zapoznania się z ofertą edukacyjną wymarzonych uczelni, rozmawiali z pracownikami naukowymi i studentami, aby szukać inspiracji do wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej.

Po wizycie na KUL-u uczniowie w większości upewnili się, gdzie chcą studiować i jaki kierunek studiów wybrać. Mądremu wyborowi powinny towarzyszyć: zainteresowania, osobiste aspiracje, wiedza i dobre przygotowanie do matury. To właśnie ten egzamin otwiera drzwi do najlepszych uczelni. Pozostaje więc… się uczyć. Powodzenia!

AO