Uczniowie II LO w Salonie Maturzystów

20 września uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie pod opieką wychowawców wybrali się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, aby odwiedzić Salon Maturzystów Perspektywy 2022.

Salony to imprezy edukacyjne dla maturzystów, które w tym roku odbywają się w 14 największych ośrodkach akademickich Polski. To tam matura „spotyka się” ze studiami. Podczas spotkań eksperci pomagają przygotować się do matury, a fachowi doradcy ułatwiają podjęcie decyzji dotyczących dalszego kształcenia.

Zmiany w egzaminie maturalnym, do którego w maju 2023 przystąpią absolwenci liceów, były głównym tematem spotkań podczas tegorocznego Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Uczniowie II LO brali udział w rozmowie on-line z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcinem Smolikiem  oraz uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami OKE w Krakowie, którzy szczegółowo omawiali maturę m.in. z języka polskiego, matematyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie czy fizyki. Tegoroczni maturzyści odwiedzili także liczne stoiska wyższych uczelni oraz innych instytucji edukacyjnych, korzystali z możliwości bezpośredniego zapoznania się z ofertą dydaktyczną uczelni, rozmawiali z pracownikami naukowymi i studentami, aby szukać inspiracji do wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej.

Po wizycie na KUL-u uczniowie poznali szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024, dokładniej przemyśleli, gdzie chcą studiować i jaki kierunek studiów wybrać. Mądremu wyborowi powinny towarzyszyć: zainteresowania, osobiste aspiracje, wiedza i dobre przygotowanie do matury. To właśnie ten egzamin otwiera drzwi do najlepszych uczelni. Pozostaje więc… uczyć się. Powodzenia!

II LO