Uczniowie II LO z indeksami SGGW w Warszawie

Dwóch uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie już w klasie drugiej zostało laureatami VI edycji Akademii Przedsiębiorczości, a tym samym otrzymali oni indeksy na jeden z pięciu kierunków Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

O tym, że uczniowie II LO w ciągu całego roku szkolnego brali udział w ogólnopolskim projekcie Akademia Przedsiębiorczości organizowanym przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, informowaliśmy Państwa na bieżąco. Teraz II LO ma ogromny powód do dumy i może pochwalić się sukcesami swoich podopiecznych.

21 maja został przeprowadzony finałowy II etap ogólnopolskiego konkursu i jeszcze tego samego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zakończenie VI edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW.

Komisja Konkursowa wyłoniła 13 laureatów, w gronie których znalazło się dwóch uczniów z II LO w Lubartowie: Jakub Dziewulski z klasy 2g , który zajął II miejsce oraz Jakub Guz z klasy 2g, który uplasował się na równie zaszczytnym III miejscu.

Zwycięzcy otrzymali indeksy na jeden z pięciu kierunków Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zatem po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej mają zagwarantowane miejsce na jednym z następujących kierunków:

Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Logistyka, Turystyka i Rekreacja.

Warto dodać, że finalistami konkursu zostali następujący uczniowie II LO: Aleksandra Drozd, Joanna Krok, Julia Turowska z klasy 2j, Aleksandra Dzido, Bartosz Mierzwiński, Sylwia Rysiowska, Jakub Ścierzyński z klasy 2g oraz Anna Lipska z klasy 3b.

W VI edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW wzięło w sumie udział aż 39 uczniów z klas 2g, 2i, 2j oraz 3b, a 26 z nich otrzymało dyplom ukończenia projektu.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości, Urszuli Żurawskiej, która jest również szkolnym koordynatorem projektu Akademia Przedsiębiorczości w ramach współpracy z WE SGGW w Warszawie.

Wszystkim uczestnikom Akademii Przedsiębiorczości SGGW gratulujemy sukcesów!

II LO