Uczniowie II LO z wizytą na Węgrzech

Od 1 do 6 lipca kilkunastoosobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie wzięła udział w II Obozie Studenckim im. Wacława Felczaka w Sátoraljaújhely na Węgrzech.

Bogaty program obozu zapewniał naukę języka węgierskiego, integracyjne spotkania z rówieśnikami ze szkół węgierskich i polskich. Młodzież miała okazję poznać wiele wydarzeń z historii Węgier poprzez wykłady oraz zwiedzanie okolicznych zamków Rakoczego w Sárospataku czy w Borsi. Dodatkowo uczestnicy brali udział w prezentacji tradycji husarskich, spływie Dragonboat po rzece Bodrog, pokazie tańców csángó z Mołdawii. W czasie wolnym mieli możliwość korzystania z basenu, hali sportowej, boisk i kortu tenisowego. Bawili się także podczas imprez integracyjnych takich jak “Mam talent”, dzień sportu, dyskoteka.

Uczestników obozu swoją obecnością zaszczycili pan Sebastian Kęciek – ambasador Polski na Węgrzech oraz pani Zsófia Nagy-Vargha – zastępca sekretarza stanu ds. młodzieży w Ministerstwie Kultury i Innowacji na Węgrzech.

Kilka dni w przepięknie położonym hotelu zapewniło naszej młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń. Podczas powrotu zgodnie twierdzili, że był to udany pobyt. Liczymy też, że nawiązane znajomości wśród polskich i węgierskich rówieśników przetrwają próbę czasu.

2 LO