Uczniowie II LO z wizytą w Warszawie

14 marca 2023 r. uczniowie klas 1i oraz 1k wraz z opiekunami – p. Elizą Czerską-Pokraką, Dorotą Belcarz, Agnieszką Budzyńską i Lidią Aftyką – wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Po przyjeździe do stolicy pierwsze kroki skierowaliśmy na Starówkę. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, podziwialiśmy widoki i zabytki, wsłuchiwaliśmy się w dźwięki katarynki na Rynku tuż obok pomnika warszawskiej Syrenki.

Po pewnym czasie udaliśmy się do Muzeum Iluzji. Tu przez godzinę młodzież miała okazję poznać zagadnienia związane z matematyką, fizyką i optyką, doskonale się przy tym bawiąc.

Następnym punktem naszej wyprawy był Zamek Królewski. Uczniowie z zainteresowaniem podziwiali dzieła Rembrandta i wielu innych wybitnych artystów zgromadzone w Galerii Arcydzieł.

Wieczorem udaliśmy się do Teatru Kwadrat na sztukę „Ciotka Karola 4.1” w reż. A. Nejmana. Klasyczna angielska farsa T. Brandona bardzo podobała się naszym licealistom. Widownia co chwilę wypełniała się szczerym śmiechem licznie zgromadzonej na sali młodzieży. Uczniowie wyszli ze spektaklu zadowoleni, zachwyceni sztuką i spragnieni  kolejnych wizyt w teatrze.

II LO