Uczniowie II LO z wizytą  w Wojskowej Akademii Technicznej 

Owocem kilkuletniej już współpracy II LO z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie było zaproszenie uczniów naszej szkoły na uroczystość „Dzień z WAT”, która odbyła się 24 listopada w siedzibie Akademii. Młodzież z klas IVa i IVd miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną WAT, uczestniczyć w pokazach fizycznych i chemicznych.

O tym jak wygląda dzień studenta WAT na kierunku wojskowym, a jak na cywilnym, opowiadali sami studenci uczelni. Miłym akcentem było spotkanie z absolwentami II LO, teraz studentami – podchorążymi. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego i poczęstunek żołnierski (grochówka wojskowa).

Wizyta w Wojskowej Akademii Technicznej, to okazja do sprawdzenia, jak wiele możliwości rozwoju daje uczelnia. Studiowanie, to coś więcej niż godziny wykładów i laboratoriów. To przede wszystkim możliwość rozwijania swoich pasji, odkrywania nowych możliwości i wspólnego działania na rzecz społeczności akademickiej i lokalnej.

Młodzież mogła na własne oczy przekonać się  jak fascynująca może być nauka i technika. Ubogaceni wiedzą, ale również spotkaniem w środowisku naukowym uczniowie II LO wrócili do swojej szkoły. Wyjazd zorganizowały Ewa Biernacka i Jolanta Prokopowicz.

II LO