Uczniowie II LO zaprezentowali Wieczornicę Papieską

W niedzielę 24 października odbyła się Wieczornica Papieska w Kościele MBNP w Lubartowie zorganizowana przez uczniów II LO. Podczas spotkania młodzież podzieliła się piosenkami i przemyśleniami, które towarzyszyły nam w Dniu Papieskim. Przypomnijmy, iż uroczystości związane z obchodem Dnia Papieskiego w II LO odbyły się w piątek 22 października, czyli w liturgiczne wspomnienie tego Wielkiego Polaka w Kościele katolickim.

Dziękujemy młodym za poświęcony czas i przygotowanie Wieczornicy, za piękne pieśni przy akompaniamencie gitar i skrzypiec, za ciekawą narrację i przedstawienie nieznanych faktów z życia Papieża i Kardynała Wyszyńskiego oraz za stworzenie niesamowitej atmosfery.

Dziękujemy też Księdzu Pawłowi Kościukowi nie tylko za organizację Wieczornicy i przygotowanie scenariusza, ale i za przedstawienie nieznanych zdjęć i faktów z tej niesamowitej relacji jaka łączyła tych dwóch wielkich Polaków.

Parafianie nagrodzili występ gromkimi brawami, co daje tylko dodatkowy impuls do dzielenia się takimi występami w przyszłości.

II LO