Uczniowie RCEZ potrafią inwestować

Uczniowie Technikum Zawodowego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uplasowali się na wysokich miejscach w rankingu drużyn województwa lubelskiego w I Etapie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

Drużyna z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa w składzie Karol Stasiak i Dariusz Wójcik zajęła piąte miejsce w województwie lubelskim. W trakcie rozgrywek drużyna pomnożyła swój kapitał o 12,05%. Opiekunem grupy jest wychowawczyni klasy, nauczyciel języka angielskiego – Edyta Kozieł.
Wysokie miejsce zajęła także drużyna w składzie: Karolina Bartkowicz, Oliwia Karczmarz i Aleksandra Gruba, która znalazła się na 11 miejscu w województwie. Kolejna drużyna – „Rekiny biznesu RCEZ”, w składzie Paweł Sak i Michał Walaszek, zajęła 17 miejsce w naszym województwie. Opiekunem drużyn jest Mariusz Puła, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
To nie koniec rozgrywek. W II etapie każdy zespół będzie miał do dyspozycji wirtualne środki w kwocie 10 000 zł na inwestycje w kontrakty terminowe. Dziesięć najlepszych drużyn z Polski z I i II etapu przejdzie do finału rozgrywek.
Naszym uczniom gratulujemy umiejętności inwestowania i życzymy sukcesów w kolejnych etapach Gry Giełdowej.