Uczniowie RCEZ w Międzynarodowym Konkursie Social Innovation Relay

Drużyna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w składzie Kinga Kiliańska, Piotr Nowak, Aleksandra Aftyka i Sylwia Sienkiewicz zakwalifikowała się do II etapu Międzynarodowego Konkursu Social Innovation Relay.

Social Innovation Relay to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny projekt biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, włączenie społeczne, jakość życia, zrównoważony rozwój. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale Nederlanden. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy zmagali się z quizem, w którym musieli poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 80% pytań. Zadaniem z drugiego etapu jest opracowanie własnego pomysłu na rozwiązanie wybranego problemu społecznego. Do kolejnego etapu zostanie wybranych dwadzieścia najciekawszych pomysłów.

Uczestnicząc w Social Innovation Relay uczniowie mogą pogłębić swoją wiedzę na temat innowacji społecznych i przedsiębiorczości społecznej, uzysk doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki mentoringowi ze strony pracowników Nationale Nederlanden. Opiekunem uczniów w konkursie była Anna Krzych.

RCEZ