UCZNIOWIE RCEZ ZNOWU NA PODIUM

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej po raz kolejny udowodnili, że sportowa rywalizacja w różnych dyscyplinach nie jest im obca. Jesień przyniosła naszym sportowcom kolejne sukcesy i miejsca na podium w zawodach sportowych różnych szczebli.

Awans na zawody rejonowe wywalczyła reprezentacja chłopców w Badmintonie Drużynowym. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej reprezentowali: Wojciech Wielgos z klasy I Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa, Bartosz Kosior z klasy I Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik mechanik oraz Bartłomiej Cybul z klasy III Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik elektronik. Rywalizacja na poziomie rejonu zakończyła się zajęciem drugiego miejsca i awansem na zawody wojewódzkie. Na szczeblu wojewódzkim nasi reprezentanci zajęli wysokie, czwarte miejsce. Jest to sukces tym większy, że dwóch z zawodników rozpoczęło dopiero w tym roku szkolnym naukę w pierwszej klasie.

W Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców RCEZ reprezentowały drużyny zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Wszyscy zawodnicy wykazali się sportowym zacięciem i godnie reprezentowali szkołę. Ostatecznie obie reprezentacje uplasowały się na trzeciej pozycji.

Sportową klasę pokazał także Mikołaj Podgórniak z klasy II Technikum Zawodowego kształcącego z zawodzie technik mechanik, który reprezentował szkołę podczas Mistrzostw Powiatu w pływaniu. Mikołaj po wyrównanej i zaciętej walce z rywalami zajął trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i tym samym awansował do następnego etapu rywalizacji na poziomie rejonu.

Na podium znaleźli się także szachiści, biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego w szachach. Nasza reprezentacja po zaciętych potyczkach uplasowała się na trzecim miejscu.Gratulujemy naszym sportowcom sukcesów, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

RCEZ