Uczniowie technikum budowlanego z RCEZ na zajęciach projektowych na Politechnice Lubelskiej

„Powiedz, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól wziąć udział, a zrozumiem”. Stare chińskie przysłowie doskonale oddaje wartość doświadczenia w procesie uczenia się. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie świetnie o tym wiemy, dlatego też nasi uczniowie mają możliwość kształcenia się i zdobywania wiedzy nie tylko w salach lekcyjnych, ale także m.in. podczas wycieczek programowych.

17 listopada uczniowie technikum budowlanego- klas 4 TB i 5 TBa- pod opieką wicedyrektor Elżbiety Mizio i Joanny Wojciechewicz, nauczycielki przedmiotów budowlanych, uczestniczyli w zajęciach projektowych Politechniki Lubelskiej w ramach programu ‘Via Carpatia’ „Z technikum na politechniki”. Wśród ciekawych i wartościowych warsztatów przygotowanych przez organizatorów, nasi uczniowie uczestniczyli w laboratoriach dotyczących badań geotechnicznych, zajęciach projektowych „Budowanie na ekranie- modelowanie 3D w AutoCAD” oraz wykładzie pt. „Etapy pracy inżyniera- od pomysłu do realizacji”.

Wiedza zdobywana w praktyce zawsze zostaje lepiej utrwalona, a widoczne efekty jej wykorzystania motywują do wysiłku intelektualnego. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach, dlatego jesteśmy pewni, że wycieczka przyczyniła się do realizacji zamierzonych celów i miała prawdziwie edukacyjny wymiar.

RCEZ