Uczniowie z II LO dyskutowali o hejcie i innych zagrożeniach w Internecie

W środę 1 marca gościem II LO był Krzysztof Piersa, terapeuta i ceniony specjalista w dziedzinie cyberzagrożeń i uzależnień od gier komputerowych, internetu oraz telefonów komórkowych.   Jest on autorem poradników “Komputerowy Ćpun” “Komputerowy Ćpun 2.0” “Trener Marzeń” oraz “Złota Rybka w Szambie”. Pan Piersa pracował także jako jako trener e-sportowy, dziennikarz gamingowy i youtuber, więc posiada olbrzymią wiedzę i doświadczenie z zakresu nowych technologii. Tą wiedzą w niezwykle ciekawy sposób podzielił się z młodzieżą z II LO w Lubartowie.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii. Prelegent zwrócił uwagę na bardzo cienką granicę pomiędzy pasją a uzależnieniem od wirtualnego świata. Tłumaczył, że gry komputerowe to rozrywka a nie sposób na kształtowanie kompetencji językowych czy zdobywanie wiedzy. Niestety młodzi ludzie przenoszą zachowania i nawyki, również te językowe, z wirtualnego świata do tego realnego, co często skutkuje różnego rodzaju problemami. Pan Piersa przekonywał uczniów o tym, że korzystanie z internetu czy gier komputerowych samo w sobie nie jest złe, ale problemem jest ich nadużywanie. Nadużywanie mediów prowadzi to do zaniedbywania swojego otoczenia oraz siebie. Głównym problemem staje się marnowanie czasu i aspołeczność. Ten czas, który przeznaczamy na rozrywkę, można byłoby przeznaczyć na rozwijanie pasji.

Dodatkowym zagrożeniem jest hejt w Internecie, który obecnie atakuje nas w niesamowitej skali. Mając to na uwadze pan Krzysztof udzielił młodzieży szeregu  istotnych wskazówek dotyczących tego, jak się zachować w przypadku hejtu w Internecie. Mamy nadzieję, że będą one dla uczniów cennym wzmocnieniem i pomocą.

II LO