Uczniowie z II LO na wymianie w Niemczech

W dniach 1 – 5 czerwca 2015r. uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży, która odbyła się w Düsseldorfie.

Uczniowie spotkali się po raz kolejny z młodzieżą z zaprzyjaźnionej szkoły Walter-Eucken Berufskoleg, aby wspólnie pracować nad projektem dotyczącym możliwości kształcenia w Polsce i w Niemczech.
Przez dwa dni uczestnicy wymiany mieszkali u rodzin w różnych miastach (Düsseldorf, Köln, Wuppertal, Heiden), w tym czasie brali też udział w różnych zajęciach i zabawach integracyjnych w niemieckiej szkole. Mieli okazję poznać codzienne życie Niemców, ich tradycję i kulturę. Mogli również wziąć udział w lekcjach, oczywiście w języku niemieckim. Potem, podczas pobytu w schronisku młodzieżowym położonym nad Renem, uczniowie zwiedzali wiele pięknych miejsc w Düsseldorfie. Czwartego dnia, wraz z uczestnikami wymiany z Niemiec, uczniowie wyruszyli na całodniową wycieczkę do malowniczego miasta Maastricht w Holandii. Ostatniego dnia pobytu w Niemczech wszyscy mieli oczywiście trochę czasu wolnego, co było okazją do zrobienia zakupów. Wieczorem z ogromnymi uśmiechami na twarzach oraz niesamowitymi wspomnieniami wszyscy szczęśliwie wrócili do Polski. Ale… to nie wszystko! Warto dodać, że nasi tegoroczni maturzyści: Klaudia Giza i Konrad Siej mieli okazję spotkać się w Dusseldorfie z Sebastianem, ich kolegą poznanym na poprzedniej wymianie w Krzyżowej. Oto dowód na to, że takie wyjazdy potrafią integrować młodych ludzi.
Opiekunami grupy w czasie wyjazdu byli nauczyciele języka niemieckiego: w II LO Małgorzata Milanowska-Jednous i Konrad Pcian.

854d352cd9e0c65ec455ff6d9c58fdad acd192c40afda6c356c2ba3dd1ddd970 fc1333989891359e948f63b78db79417