Uczniowie z II LO w finale ogólnopolskiego konkursu WAT w Warszawie

II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie ma kolejne powody do dumy, tym razem za sprawą sukcesów uzdolnionych uczniów z klas o rozszerzeniu matematyczno-fizycznym. Miło nam poinformować, że do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego zakwalifikowali sięKrzysztof Domiński z klasy III a oraz Jakub Ścierzyński  i Jakub Guz z klasy IV g.

Organizatorem  Konkursu jest Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, natomiast honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Rektor WAT-u.

Warto wspomnieć o atrakcyjnych nagrodach, jakie czekają na laureatów Konkursu. Po pomyślnie zdanej maturze będą mieć zapewnione miejsca na wybranych przez siebie kierunkach studiów w WAT oraz bezpłatne zakwaterowanie w domu studenckim podczas pierwszego roku studiów. Ponadto w roku uzyskania świadectwa maturalnego, w przypadku podjęcia studiów w Wojskowej Akademii Technicznej, laureaci Konkursu otrzymają stypendium naukowe. Życzymy zatem naszym uczniom powodzenia w finałowych zmaganiach Konkursu, które odbędą się 17 marca 2023 r.

Przypominamy również, że z inicjatywy dyrekcji II LO dnia 27 listopada 2017 r. w Warszawie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego, reprezentowaną przez JM Rektora – Komendanta WAT, a Gminą Miasto Lubartów, reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Lubartów oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, reprezentowane przez Halinę Zdunek, dyrektora II LO.

Od tego czasu wzajemne kontakty między naszymi instytucjami zwiększyły się w zakresie wspierania przedsięwzięć służących popularyzacji nauki, prowadzenia pokazowych zajęć dydaktycznych oraz promowania WAT i jego oferty dydaktycznej wśród uczniów II LO w Lubartowie.

Owocem kilkuletniej już współpracy były wyjazdy uczniów naszej szkoły do siedziby Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na wykłady. Pracownicy naukowo -dydaktyczni sześciu wydziałów WAT przygotowali bogatą ofertę prelekcji dla licealistów. Po zakończeniu wykładów uczniowie chętnie rozmawiali z wykładowcami, uzyskując odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Spotkania w WAT nie ograniczały się tylko do zajęć w salach uczelni – mieliśmy też okazję zwiedzić hangar, w którym znajdowały się pojazdy pancerne i nawet  udało nam się dokładnie obejrzeć ich wnętrza.

II LO