Uczniowie z RCEZ dbają o klimat i redukują CO2

Na przełomie listopada i grudnia 2021 uczniowie z RCEZ w Lubartowie wzięli udział w projekcie edukacyjno-ekologicznym autorstwa Little Greenfinity „Dbaj o klimat. Redukuj CO2” zorganizowanym dzięki wsparciu BNP Paribas Securities Services Polska.

Celem projektu jest edukacja klimatyczna uczniów szkół średnich, a tematyka to przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz metody ich zapobiegania, natomiast celem nadrzędnym udziału w projekcie było pokazanie możliwości realnej zmiany i sprawczości w życiu codziennym na poziomie lokalnym.

Projekt składał się z dwóch etapów: szkolenie online dla nauczycieli – prowadzone przez trenerki i edukatorki Little Greenfinity na platformie Zoom oraz w wirtualnej sali szkoleniowej na aplikacji Mural. W szkoleniu udział wzięły nauczycielki geografii: Edyta Kozieł i Katarzyna Malczewska. Drugim były warsztaty dla uczniów RCEZ – prowadzone przez przeszkolonych przez Little Greenfinity nauczycieli.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym są zmiany klimatyczne, jakie są ich przyczyny i skutki oraz jakie sektory gospodarki emitują największe ilości gazów cieplarnianych, a także w jaki sposób uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi w domu, lub w szkole, mogą mieć realny wpływ i ograniczyć emisje CO2 zaczynając od codziennych małych zmian. Organizatorem projektu była Little Greenfinity, firma doradcza i szkoleniowa na rzecz zmian klimatu, a bezpośrednim partnerem i sponsorem – BNP Paribas Securities Services.

Edyta Kozieł, Katarzyna Malczewska