Uczniowie z RCEZ tropem żółwia błotnego

10 października 2022 uczniowie klasy 4TEMb uczestniczyli w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem programu była wizyta w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie.

Następnie wraz z przewodnikiem ruszyliśmy pięciokilometrową ścieżką edukacyjną o nazwie „Dąb Dominik”. Pokonaliśmy trasę: Kolonia Łomnica – Jezioro Moszne – Jamniki prezentującą głównie ekosystemy torfowiskowe Parku. Zwiedziliśmy również Ośrodek

Dydaktyczno – Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Mieliśmy okazję podziwiać zbiory, na które składają się eksponaty archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się te o charakterze etnograficznym: narzędzia rolnicze, warsztaty rzemieślnicze, wiejskie wozy oraz bryczki pochodzące ze Starego Załucza, które przeniosły nas w przeszłość regionu. Na zakończenie odbyło się ognisko, przy którym mieliśmy czas na odpoczynek, zjedzenie kiełbaski pachnącej dymem oraz możliwość podzielenia się wrażeniami z naszej wyprawy. Warto czasem poszukać wiatru w polu! Zoologia, botanika, historia i ekologia – to lekcja na Polesiu, którą wszystkim polecamy.