Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie najlepsi w Polsce

Po raz szósty zwycięstwo w ogólnopolskim finale zawodów ,,Z SKS-u do AZS-u” jedzie na Lubelszczyznę. Walka o wygraną była wyrównana, a o wszystkim zdecydowała większa liczba pierwszych miejsc.Sukces odnieśli licealiści z „Chopina”.

Tradycyjnie na początku grudnia odbyły się finały zawodów ,,Z SKS-u do AZS-u”. Na pięciu obiektach należących do Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pełno było sportowych emocji. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział blisko 500 uczniów reprezentujących szkoły średnie z Warszawy, Opola, Torunia, Katowic i Lublina. W zawodach wzięły udział najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy wyłonieni z eliminacji regionalnych, przeprowadzonych w ośrodkach akademickich w całej Polsce. Uczniowie rywalizowali w 5 dyscyplinach: koszykówce, piłce siatkowej, futsalu, tenisie stołowym oraz na ergometrach wioślarskich. Dla szkół turniej „Z SKS-u do AZS-u” był jedną z nielicznych okazji do sprawdzenia się na tle kolegów i koleżanek z całego kraju. Nie brakowało drużyn, które od lat biorą udział w tym wydarzeniu i jest on ich stałym punktem kalendarzu.

Duży sukces odnieśli na tych zawodach tenisiści stołowi z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, reprezentujący województwo lubelskie. Indywidualnie złoto wywalczyli: Julia Wójcik i Bartosz Kowalczyk, piąta była Karolina Wójtowicz. Opiekunem lubelskiej drużyny była pani Beata Sajda, nauczyciel wf z ZS nr 2 w Lubartowie.

ZS2