Uczta teatralna w LOK

 

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na dwa premierowe spektakle Teatru Arteria w czwartek 8 czerwca o godz. 18.00. Będą to komedie. Pierwsza to czarna komedia rozgrywająca się w szpitalu psychiatrycznym pt. „Oszukać Śmierć”, stworzona przez nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie oraz jednego lekarza w roli Śmierci. Drugi spektakl to komedia kryminalna ze zbrodnią w tle rozgrywającą się w wytwornej restauracji w klimacie noir pt. „Cafe Murder”. Ten spektakl tworzą uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 1 w Lubartowie. Obydwa zespoły pracują w Lubartowskim Ośrodku Kultury na warsztatach teatralnych prowadzonych przez Adriana Kracia. Wstęp jest wolny.

 

Oszukać Śmierć”

Reżyseria: Adrian Krać

Autor: Kamron Klitgaard

Tłumaczenie: Adrian Krać

Występują:

Sam: Dorota Belcarz -Przybysz
Ann: Maria Biernacka – Drabik
Kim: Agnieszka Grzesiuk
Sue: Ewa Miduch
Deb: Agnieszka Wasil
Bob: Roman Denisiuk
Śmierć: Janusz Drabik
Ron: Tomasz Prażmo

Kiedy Śmierć przychodzi do szpitala dla umysłowo chorych, by odhaczyć kolejne nazwisko na swojej liście, przez przypadek ujawnia się niewłaściwej osobie. Po ciężkich staraniach, by przekonać pacjentów do swojej tożsamości, Śmierć postanawia naprawić swój błąd i żąda wydania właściwej osoby. Jednak pacjenci nie mają zamiaru wydać swojego kolegi. Śmierć musi przedsięwziąć drastyczne środki z udziałem we wspólnej terapii grupowej włącznie.

Cafe Murder”

Reżyseria: Adrian Krać

Autor: Nathan Hartswick

Tłumaczenie: Adrian Krać

Występują:

Maitre’d: Hubert Grodzicki
Szef kuchni: Jan Kolano
Kelner: Wiktor Bronisz
Obsługa: Agnieszka Guz
Detektyw Harris: Jakub Wójcik
Rosemary Saint-John: Zuzanna Waśkowska
Melanie: Agnieszka Iwanek
Valerie: Kinga Cybul
Volleny: Weronika Wiącek
Marjorie: Anna Szymczak

Rosemary Saint-John jest głośną, irytującą hipochondryczką przekonaną o swoim uczuleniu na wodę. Podczas świętowania swoich urodzin w restauracji ze swoimi czterema siostrami – hipiską, typową blondynką, kierowcą ciężarówki i bizneswoman – Rosemary stawia każdego przeciw sobie. Kiedy znika w niejasnych okolicznościach i wszyscy przypuszczają, że doszło do morderstwa, jedynym obiektywnym świadkiem w restauracji jest publiczność, która rozwiąże zagadkę morderstwa. Czy była to któraś z sióstr Rosemary? Detektyw samouk? Wytworny szef kuchni? Elegancki i ułożony właściciel restauracji? Sarkastyczny kelner? Nikt nie jest poza podejrzeniami w tej zachwycającej teatralnej komedii kryminalnej.