Uczyć – bawiąc, czyli Dzień Dziecka z II LO

7 czerwca uczennice ze Szkolnego Koła PCK, działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, uczestniczyły jako wolontariuszki w obchodach Dnia Dziecka, zorganizowanego przez lubartowski oddział PCK.

Było to wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu łączyć zabawę z edukacją. PCK kładzie duży nacisk na kształtowanie postaw empatii i odpowiedzialności społecznej wśród najmłodszych.

Dziewczyny z koła uczestniczyły wraz z dziećmi w licznych grach, zabawach i konkursach, które nie tylko bawiły, ale także miały nauczyć współpracy i kreatywnego myślenia. Zorganizowane zostało malowanie twarzy, konkursy plastyczne czy gry sportowe, które cieszyły się dużą popularnością wśród najmłodszych. Licealistki rozdawały słodycze, wydawały słodkie napoje i ciasteczka.

Wolontariuszki ze SK PCK uczestniczyły również w przygotowaniach do pikniku charytatywnego, który ma odbyć się 15 czerwca w Lubartowie. Pakowały maskotki oraz słodkie upominki.

Dzień Dziecka w PCK to okazja dla młodzieży, aby zaangażować się w działania społeczne, co nie tylko wspiera lokalną społeczność, ale także kształtuje przyszłych aktywnych obywateli. Jest to okazja do zabawy, ale także do nauki i wsparcia dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Szczególną uwagę zwraca się w PCK na dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Dzień Dziecka to czas, kiedy maluchy mogą nie tylko świętować, ale także uczyć się, jak ważna jest pomoc innym.                                                               

Szkolne Koło PCK