Udane starty zawodników LUKS Lubartów

W ostatnią sobotę i niedzielę (19-20 października) szachiści LUKS Lubartów wystartowali w turniejach w Otwocku, Lublinie i Biłgoraju.

O Puchar Dyrektora PMDK w Otwocku

Liczna grupa zawodników LUKS Lubartów wystartowała w XII Otwockiej Jesieni Szachowej w dniu 19 października. W trzech grupach turniejowych wystartowało ponad sto osób. Zwycięzcą turnieju czwartych kategorii został Jakub Dziewulski. Trzecią wśród kobiet w turnieju OPEN była Aleksandra Szczerba. W klasyfikacji rodzin, liczyły się trzy wyniki, drugie miejsce zajęła rodzina Opolskich, trzecie rodzina Baranów. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych turniejach.

Turniej klasyfikacyjny na V i IV kategorię (6 rund P’30) : 6. Przemysław Baran – 4 pkt.; 36. Julia Szczerba – 2 pkt. 41. Antoni Baran – 1 pkt.

Turniej IV kategorii (7 rund P’12+5”): 1.Jakub Dziewulski – 6 pkt.; 4. Franciszek Baran – 5 pkt.; 5 . Wiktor Opolski – 5 pkt.; 13. Weronika Dajek – 4 pkt. (druga wśród dziewcząt w tej grupie); 22. Aleksander Opolski -3 pkt.; 24. Robert Szczerba – 2.5 pkt.; 25. Jakub Raczyński – 2.5 pkt.; 26. Jeremiasz Skrzypiec – 2.5 pkt. 30. Kacper Twardzisz – 1.5 pkt. 32. Patryk Matyjaszczyk – 1.0 pkt.

Turniej OPEN zgłoszony do międzynarodowej oceny FIDE (7 rund P’12+5”): 24. Piotr Opolski – 2,5 pkt.; 26. Dominik Raczyński – 2 pkt.; 27. Stanisław Włoch 2 pkt. 29. Aleksandra Szczerba – 1,5 pkt.

W Lublinie i Biłgoraju

W niedziele rozegrano trzeci turniej Amatorskiej Ligii Szachowej w Lublinie (2005 i młodsi) (7 rund P’15’ + 15″ Trzecie miejsce zajął Kaper Czuchryta – 5 pkt., czwarty był Dominik Raczyński – 4 pkt, siódmy Jakub Raczyński – 3 pkt. Tego samego dnia w Biłgoraju rozegrano XXV Memoriał Aleksandra Bełżka (9 rund P’15), gdzie Hubert Dębczak zajął 13 miejsce.

Wszystkim zawodnikom reprezentujących klub LUKS Lubartów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.