Udany początek sezonu piłkarzy Lewartu

Piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi lubelskiej mają za sobą już sześć ligowych spotkań. Od poprzedniego numeru „Lubartowiaka” podopieczni Grzegorza Białka rozegrali cztery mecze, w których zdobyli siedem punktów. Na taki stan złożyły się domowe zwycięstwa nad Ładą 1945 Biłgoraj i Lublinianką Lublin oraz wyjazdowy remis z Janowianką Janów Lubelski. W szóstej kolejce „biało-niebiescy” doznali pierwszej porażki, ulegając w Krasnymstawie miejscowemu Startowi 1944. Po sześciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Zgromadzili 13 punktów, a do lidera tracą 2 oczka.

Kluczowe asysty Łukasza Najdy

W trzeciej kolejce sezonu zawodnicy Lewartu na własnym boisku spotkali się z beniaminkiem – Ładą 1945 Biłgoraj. Przeciwnik wsparty zorganizowanym dopingiem licznej grupy kibiców wysoko zawiesił poprzeczkę przed miejscowymi. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 28 minucie. Odpowiedź Lewartu była niemal natychmiastowa. W 32 minucie Łukasz Najda dośrodkował w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Paweł Myśliwiecki i doprowadził do remisu. Do 90 minuty zapowiadało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów. Już w doliczonym czasie gry piłkarskie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Ponownie asystował Najda, a do siatki trafił Kamil Zieliński. Gol strzelony w doliczonym czasie gry dał Lewartowi komplet punktów.

Trudna przeprawa z kolejnym beniaminkiem

Początek sezonu to dla piłkarzy Lewartu gra z większością beniaminków. Po spotkaniach z Gromem Kąkolewnica i Ładą 1945 Biłgoraj przyszła kolej na rywalizację z Janowianką Janów Lubelski. Ten przeciwnik okazał się dla podopiecznych Grzegorza Białka bardzo wymagający, a sam mecz był niezwykle dramatyczny. Goście objęli prowadzenie w 39 minucie, a na listę strzelców wpisał się Paweł Myśliwiecki. Przeciwnik wyrównał tuż przed przerwą. Od 66 minuty „biało-niebiescy” grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Sebastian Plesz i musiał opuścić boisko. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie, a w 86 minucie podwyższyli wynik na 3:1. Wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Ale piłkarze Lewartu pokazali wtedy charakter. W 88 minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Najda. A w doliczonym czasie gry Myśliwiecki pewnie trafił z rzutu karnego. Tym samym mecz zakończył się remisem, co biorąc pod uwagę na boiskowe okoliczności jest sukcesem lubartowian.

Paweł Myśliwiecki z kolejnym trafieniem

W sierpniu piłkarze lubelskiej IV ligi rozegrali aż pięć ligowych kolejek. Na zakończenie sierpniowego maratonu zespół z Lubartowa grał na własnym boisku z Lublinianką Lublin. Przeciwnik w poprzednim sezonie występował w III lidze. W tym sezonie w barwach Lublinianki gra głównie młodzież. Rozpoczęło się od dwóch doskonałych okazji dla gości. W pierwszych minutach kilka razy solidnie zakotłowało się przed bramką Damiana Podleśnego. Po kilku minutach sytuacja na boisku wyrównała się. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w 26 minucie. W polu karnym faulowany był Łukasz Najda i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej „na wapnie” podszedł Paweł Myśliwiecki i zdobył jedyną bramkę w tym meczu. Dla „Myśliwego” było to siódme trafienie w tym sezonie.

Pierwsza porażka w sezonie

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań ligowych nasz zespół grał na wyjeździe ze Startem 1944 Krasnystaw. Był to szósty mecz w tym sezonie. Po końcowym gwizdku sędziego okazało się, że była to pierwsza porażka dla „biało-niebieskich”. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzem 1:0, a jedyna bramka padła z rzutu karnego w 30 minucie.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 2:1 (1:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 32 i Kamil Zieliński w 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban (od 46 min. Parada), Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 61 min. Majewski), Plesz, Wolski (od 82 min. Sulowski), Zieliński, Aftyka (od 80 min. Duda), Najda (od 90 min. Pęksa), Myśliwiecki.

Janowianka Janów Lubelski – Lewart Lubartów 3:3 (1:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 39, 90 z rzutu karnego, Łukasz Najda w 88 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 46 min. Michałów), Parada (od 73 min. Duda), Majewski (od 67 min. Pęksa), Zieliński, Wolski (od 85 min. Sulowski), Najda, Myśliwiecki.

Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin 1:0 (1:0); bramkę dla Lewartu w 26 minucie z rzutu karnego zdobył Paweł Myśliwiecki.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów, Niewęgłowski, Gede, Urban (od 46 min. Iskierka), Plesz, Majewski (od 64 min. Sulowski), Zieliński (od 86 min. Pęksa), Wolski (od 77 min. Aftyka), Najda (od 89 min. Duda), Myśliwiecki.

Start 1944 Krasnystaw – Lewart Lubartów 1:0 (1:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 78 min. Duda), Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 46 min. Parada), Plesz, Sulowski (od 46 min. Aftyka), Zieliński (od 67 min. Majewski), Wolski (od 78 min. Urban), Najda, Myśliwiecki.

W najbliższą niedzielę 10 września, w ramach siódmej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku ze Stalą Poniatowa. Początek spotkania o godzinie 12.00. Ósma kolejka zaplanowana jest na weekend 16/17 września. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Mecz w niedzielę 17 września rozpocznie się o godzinie 16.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź