Uderzyła w drzewo

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 22.07.do dnia 28.07. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 20 zdarzeń, w tym 14 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 28.07. o godz. 1426 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Lisowska, gmina Lubartów.Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Fiat Seicento uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba (kobieta – 23 lata). W celu ewakuacji poszkodowanej z pojazdu zaistniała konieczność użycia narzędzi hydraulicznych. Poszkodowaną kobietę przekazano przybyłemu ZRM. Następnie uczestniczka wypadku została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w pojeździe. Podczas zdarzenia ruch na drodze był zablokowany. Czynności dochodzeniowe dotyczące okoliczności zdarzenia prowadzi policja. W działaniach brały udział zastępy: 3 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Firleja.

W tym samym dniu kilkanaście minut później tj. o godz. 1439 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lisów, gmina Lubartów.Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia motocykla Yamaha (2 osoby) z samochodem osobowym Fiat Bravo (4 osoby). Osoby podróżujące samochodem osobowym opuściły go o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń. Natomiast przemieszczający się motocyklem mężczyźni w wieku 17 lat po przekazaniu do ZRM zostały zabrane do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym mężczyznom oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonym motocyklu. W trakcie prowadzonych działań ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. W działaniach brały udział zastępy: zastęp z JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzezinach.

Hisilicon Balong
Hisilicon Balong