Ukarani za złamanie przepisów związanych z epidemią

Trzy decyzje administracyjne wystosowała Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna na wniosek Policji za rażące łamanie przepisów dotyczących koronawirusa. Dodatkowo na te osoby policjanci nałożyli mandaty karne. służby apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemne dbanie o bezpieczeństwo.

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, działając na podstawie aktualnych przepisów, Policja zobligowana jest do działań na rzecz ochrony bezpieczeństwa mieszkańców i przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zdecydowana większość osób rozumie i stosuje się do obowiązujących zasad, lecz nie wszystkie.

Pomimo licznych komunikatów i zwiększonej liczby patroli są osoby, które łamią przepisy. Tak też było w ostatnim czasie. Za złamanie panujących przepisów dotyczących epidemii koronawirusa karą po 5 tys. zł ukarane zostały osoby, które pomimo zaostrzeń przepisów nie stosowały się do nich. Wśród tych trzech osób było dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce w miejscu publicznym i spożywali alkohol. Obaj oprócz tego, że zostali ukarani mandatem karnym zarówno za spożywanie alkoholu i za niestosowanie się do obowiązujących przepisów zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń, zostali również ukarani karą administracyjną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za stwarzanie zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa. Taką samą karą ukarana została również 29-letnia kobieta, która także nie zastosowała się do nowych przepisów. Na nią również policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł, a Sanepid nałożył dodatkową karę administracyjną w wysokości 5 tys. zł. Policja apeluje: zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Tylko dzięki przestrzeganiu nowych przepisów jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, która powoduje chorobę Covid-19.