Ukaże się książka lubartowskiej nauczycielki

15 lutego nakładem wydawnictwa Muza ukaże się książka „Za żywopłotem” Marii Biernackiej-Drabik. Autorka to nauczycielka z ZS nr 2 w Lubartowie. Jak sama podkreśla – kocha Lubelszczyznę, która jest także obecna na kartach powieści. W swojej debiutanckiej książce mistrzowsko łączy kryminał ze wszystkimi elementami rasowego thrillera! „Za żywopłotem” czyta się w napięciu i z pełnym zaangażowaniem. Skrupulatna intryga, duchy przeszłości i mocny, dający do myślenia finał. 

Prawie każdy skazany twierdzi, że odbywa wyrok za niewinność. A jeśli ktoś faktycznie spędza długie lata w więzieniu za czyn, którego nie popełnił? Do czego się posunie, by schwytać prawdziwego mordercę? Gęsta atmosfera, czyhające na każdym kroku zagrożenie i dramatyczne ujawnienie bolesnej prawdy. W swojej debiutanckiej książce Maria Biernacka-Drabik mistrzowsko łączy kryminał ze wszystkimi elementami rasowego thrillera! „Za żywopłotem” w księgarniach już od 15 lutego!

Życie Miłosza przemienia się w koszmar. Wybitny inżynier, genialny przedsiębiorca i współwłaściciel świetnie prosperującej firmy trafia za kratki. I to za czyn, którego, jak twierdzi, nie popełnił. Kiedy po piętnastu latach wychodzi na wolność, ma tylko jeden cel – znaleźć prawdziwego mordercę swojego przyjaciela i na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

W wyniku prywatnego śledztwa Miłosz odkrywa, że na pozór niepowiązane ze sobą wątki łączy pewien incydent z dawnych lat… Jaki ma wpływ na rozwiązanie zagadki? Kto tak naprawdę stoi za morderstwem? I czy Miłosz faktycznie jest bez winy?

„Za żywopłotem” czyta się w napięciu i z pełnym zaangażowaniem! Skrupulatna intryga, duchy przeszłości i mocny, dający do myślenia finał. Kryminał Marii Biernackiej-Drabik to nie tylko zapis dochodzenia do prawdy, ale też próba pokazania, jak wiele jest ofiar, których podczas sądowego procesu nikt nie zauważa.

Maria Biernacka-Drabik – Polonistka nieustannie odnajdująca w swojej pracy radość. Kocha Lubelszczyznę, z której pochodzi i na której mieszka, ale najchętniej odpoczywa na bieszczadzkim szlaku lub w zaciszu mazurskiej wsi.
Z zamiłowania do życia, które dzięki książkom można każdego dnia przeżywać na nowo – czytelniczka. Z potrzeby twórczej realizacji – autorka scenariuszy dla młodzieżowych grup teatralnych i reżyser czerpiący frajdę z kreatywności i spontaniczności młodych aktorów. Z pragnienia uwolnienia wewnętrznego głosu domagającego się swych praw – autorka debiutanckiej powieści opisującej historię Miłosza Zdebskiego ukrytą „Za żywopłotem”.