Ukradli 9 złotych 74-latce

Dwaj młodzi mieszkańcy Lubartowa napadli na idącą chodnikiem 74 – letnia kobietę. Przewrócili ją i zabrali torebkę z zawartością 9 złotych. Już kilka minut później zostali zatrzymani. Młodszy z nich kilkadziesiąt godzin wcześniej uciekł z ośrodka wychowawczego.
Do rozboju doszło w niedzielę tuż przed godziną 18.00 na ulicy Szaniawskiego w Lubartowie. Do idącej chodnikiem 74 – letniej mieszkanki Lubartowa podbiegło dwóch młodych mężczyzn, przewrócili ją na ziemię, a następnie zabrali torebkę z zawartością 9 złotych. Po wszystkim sprawcy uciekli w kierunku pobliskiego torowiska.
Zaalarmowani przez pokrzywdzoną policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już kilka minut później przestępcy wpadli w ręce mundurowych. Byli to dwaj młodzi mieszkańcy Lubartowa w wieku 16 i 17 lat. Młodszy z nich, dobrze znany policjantom, kilkadziesiąt godzin wcześniej uciekł z ośrodka wychowawczego.
 17 – latek trafił do policyjnego aresztu, 16 – latek do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Obydwaj trafią przed oblicze sądu. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 
G.P.
policja 1