Ukradli zupki chińskie i konserwy na ponad tysiąc złotych

Lubartowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli sklep spożywczy. Ich łupem padły zupki błyskawiczne, konserwy mięsne i rybne oraz drobna kwota pieniędzy. Właściciel sklepu oszacował straty  na ponad 1000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcom grozi do 5 – lat pozbawienia wolności.policja

Do kradzieży doszło w Andrzejkową noc w centrum Lubartowa. Nieznani sprawcy weszli do wnętrza sklepu spożywczego przez niedomknięte okno. Ukradli kilkadziesiąt zupek błyskawicznych oraz konserw mięsnych i rybnych. Z kas fiskalnych zabrali szuflady z zawartością niewielkiej ilości gotówki. Uciekli w nieznanym kierunku pozostawiając po sobie porozrzucany po sklepie pozostały towar i inne przedmioty.

Zajmujący się sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o tą kradzież. Byli to 27 – letni mieszkaniec Lubartowa i 21 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi odzyskali też część skradzionych artykułów. Znaczną ilość łupu mężczyźni zdążyli już zjeść. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi do 5 – lat pozbawienia wolności.

Młodszy z zatrzymanych jest dobrze znany lubartowskim policjantom. Miedzy innymi przed kilkunastoma dniami z jednej z posesji na terenie gminy Serniki zabrał samochód terenowy i po krótkiej przejażdżce rozbił go na drzewie.

G.P.