Uległ wypadkowi, jadąc skuterem

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 30.04. do dnia 06.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 25 zdarzenia: 12 miejscowych zagrożeń oraz 13 pożarów.

 6 maja  o godz. 0719 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu wędkarza na jeziorze Kunów, w gminie Firlej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej okazało się, że w południowej części jeziora w pobliżu trzcin znajduje się częściowo zatopiony kajak. Na miejscu obecny był zastęp
z OSP w Firleju oraz Policja. Zadysponowano również specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Lublina. Działania polegały na poszukiwaniu osoby zaginionej pod wodą przy pomocy sonaru, jednocześnie sprawdzano linię brzegową jeziora przy pomocy łodzi. W odległości ok. 350 m od miejsca, gdzie znajdował się kajak została odnaleziona torba wędkarska należąca prawdopodobnie do osoby zaginionej. Osoba poszukiwana nie została odnaleziona.
O godz. 18:31 poszukiwania zostały przerwane, kontynuowane będą w dniu następnym. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG w Lubartowie, jeden zastęp z JRG nr 4  w Lublinie oraz 2 zastępy z OSP w Firleju.

 5 maja o godz. 1555 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem skutera w miejscowości Chlewiska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że wypadkowi uległ mężczyzna podróżujący skuterem. Stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak stojący
na zakręcie drogi, a następnie w ogrodzenie wykonane z siatki stalowej. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego poszkodowanemu oraz unieruchomili odcinek szyjny kręgosłupa. Po przyjeździe karetki pogotowia ratunkowego poszkodowany został zbadany i zabrany do szpitala. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo, kierowała nim policja.
Ponadto działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w skuterze oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. 
W działaniach udział brały 2 zastępy z KP PSP w Lubartowie.