Umowa na przebudowę parku podpisana

Park miejski zostanie przebudowany. Umowę na wykonanie tej inwestycji podpisał 9 sierpnia burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik.

 

Przetarg na przebudowę parku wygrała firma Media – Bud z Lublina, która z trzech pozostałych ofert zaproponowała najniższą kwotę 10 980 000,000 zł . Zaplanowana na inwestycję suma przez Miasto wynosi ponad 11 mln zł.

Przypominamy, że przebudowa parku miejskiego odbędzie się w ramach projektu Zielony LOF, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Prace obejmą podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i rewaloryzacyjne przestrzeni publicznej oraz podkreślenie i wydobycie historycznego kontekstu terenu. W sąsiedztwie pałacu powstanie salon ogrodowy z zachowaniem istniejącego układu komunikacyjnego oraz formy wnętrz ogrodowych i nasadzeń kwaterowych. Fontanna i schody przy stawie zostaną odnowione, a staw będzie oczyszczony z mułu i zanieczyszczeń organicznych. W projekcie przewidziana jest też likwidacja znajdującej się na nim wyspy. Woda w stawie ma być napowietrzana przez trzy dysze – gejzery. Przekazanie parku pod przebudowę będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu. Prace mogą potrwać do końca września 2020 roku.

Sylwia Cichoń