Konkurs dla szkół w gminie Lubartów

Firma IKEA oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi IKEA ogłosili konkurs dla szkół na najciekawszy program edukacji ekologicznej – “Najlepsza szkoła pod słońcem”.

Do wygrania jest instalacja fotowoltaiczna o wartości do 35 tys. złotych, wraz z montażem na dachu szkoły, przygotowaniem do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancją. W konkursie zostanie nagrodzonych aż 6 szkół!

Konkurs adresowany jest do szkół w gminach z terenów, na których znajdują się farmy wiatrowe. Do udziału w konkursie są zaproszone szkoły m.in. z gmin Abramów, Michów, Lubartów. Nagrodą w konkursie jest instalacja fotowoltaiczna – idealny sposób na wytwarzanie czystej, ekologicznej energii oraz obniżenia rachunków za prąd.

Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala przekształcać promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, umożliwiając wytwarzanie energii w sposób bezemisyjny. Zastosowanie tego systemu w budynkach szkół pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Chcemy pokazać dzieciom i społecznościom lokalnym, że korzystne rozwiązania ekologiczne są w zasięgu każdego z nas – mówi Mariusz Podgórski, Kierownik ds. Energii i Klimatu, IKEA Retail.

 Celem konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem” jest propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Szkoły mają za zadanie zaplanować program edukacji ekologicznej uwzględniającej elementy zrównoważonego życia w domu i wykorzystania energii odnawialnej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018.

Najlepszy program edukacji ekologicznej to taki, który:

  • wyjaśnia pojęcia zrównoważonego rozwoju i energii odnawialnej,
  • kompleksowo uwzględnienie elementy prowadzenia zrównoważonego życia w domu,
  • przedstawia możliwości wykorzystania OZE dla zrównoważonego życia w domu,
  • jest realizowany zgodnie z harmonogramem,
  • angażuje osoby spoza społeczności szkolnej.

Do udziału w konkursie należy się zgłosić do 15 grudnia 2017 roku, do godz. 16:00 poprzez przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z załączoną propozycją programu edukacji ekologicznej na adres: konkurs@najlepszaszkolapodsloncem.pl.

Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu 2018 roku. Więcej informacji o warunkach konkursu i harmonogram znajduje się w regulaminie na stronie internetowej IKEA.