Uszkodzonej zasuwie gazowej

W dniu 12.08.2020 r. o godz. 09:55 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej zasuwie gazowej w Lubartowie na ulicy Lubelskiej.

Do incydentu zostały zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lubartowie i 3 zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiadomione zostało Pogotowie Gazowe oraz Policja.

Na miejscu okazało się, że podczas wykonywania prac ziemnych, koparka  uszkodziła zespół zaworów wydmuchowych od gazu ziemnego. Z przewodu gazowego o średnicy około 40 mm ulatniał się gaz. Z uwagi na zagrożenie wybuchem zablokowany został całkowicie ruch pojazdów na ulicy Lubelskiej. Działania straży pożarnej polegały na wyznaczeniu strefy zagrożonej, ewakuacji personelu i klientów pobliskiego sklepu budowlanego oraz pracowników portierni pobliskiej firmy produkującej okna. W trakcie prowadzonych działań ewakuacyjno-ratowniczych na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe. Po założeniu zacisku na uszkodzonym odcinku instalacji przez pracowników pogotowia gazowego wyciek gazu  zlikwidowano. Po tych czynnościach   ruch na drodze został   przywrócony.   W działaniach ratowniczych z jednostek OSP brały udział zastępy (Brzeziny, Wólka Rokicka oraz Niedźwiada).

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie / Redakcja