Utrudnienia przy cmentarzach

Wzorem lat ubiegłych w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych lubartowscy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem ?Znicz 2008?. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu lubartowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem rejonów nekropolii.


W tym roku, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Lubartów, w okresie od dnia 30.10.2008 r. od g. 8:00 do dnia 3.11.2008 r. do g. 8:00 całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Cmentarna w Lubartowie. Ruch kołowy zostanie również zamknięty na odcinku ulicy Szaniawskiego tj. od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Nowodworską i Al. 1000 -lecia. Zamknięcie tego odcinka nastąpi od dnia 31.10.2008 r. od g. 8:00 i potrwa do 3.11.2008 r. do g. 7:00. Zlokalizowane na tym odcinku znaki zakazu zatrzymywania się zostaną przysłonięte po to, aby umożliwić parkowanie pojazdów osobom zdążającym na groby najbliższych. Podobnie jak w latach ubiegłych, w porozumieniu z zarządcami dróg, w rejonie cmentarzy w miejscowościach Firlej, Kock, Ostrówek, Leszkowice, Niedźwiada, Ostrów Lubelski i Michów -nastąpi okresowa zmiana oznakowania polegająca na tym, że po przeciwnej stronie cmentarzy zostaną ustawione znaki zatrzymywania się, natomiast można będzie zatrzymać się i wysiąść z pojazdu wyłącznie po stronie cmentarza.
Policjanci apelują do kierujących o bezwzględne stosowanie się do oznakowania celem zapewnienia porządku w ruchu drogowym, a tym samym umożliwienie bezpiecznego wysiadania pasażerów z pojazdów w rejonie nekropolii. Policjanci proszą również zarówno kierujących pojazdami, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z drogi.
 
nadkom. Artur Marczuk