W Bazylice zabrzmiały kolędy i pastorałki

„Przedszkolaków kolędowanie” na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Już po raz ósmy dzieci ze wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zaśpiewały kolędy i pastorałki w Bazylice św. Anny w Lubartowie.

 

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek przez dzieci podtrzymywana jest w Lubartowie od wielu lat… Koncert w wykonaniu najmłodszych miał na celu prezentację dorobku artystycznego placówek, promocję młodych talentów oraz rozwijanie zainteresowań dzieci tradycjami i obrzędami ludowymi. Wzięli w

nim udział wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 5, Przedszkola Prywatnego „Casper”, Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego „Motylek”, Niepublicznego Przedszkola „Fantazja” oraz Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie. Przebrane w piękne stroje, 8 stycznia dzieci zaprezentowały się swoim rodzicom i opiekunom. A było czego posłuchać. Bo kto nie lubi znanych kolęd i pastorałek. „Przybieżeli do Betlejem”, Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Z narodzenia Pana”, „Jest taki dzień”, „Skrzypi wóz”, „Bosy pastuszek”, „Świeci gwiazdka” czy „Maleńka miłość” – to tylko niektóre z utworów, które można było tego dnia usłyszeć w Bazylice. Występy zostały nagrodzone upominkami i aniołkami. Oceniała je komisja, która postanowiła przyznać tytuł „Złoty Głos Anioła” solistom prezentującym się podczas koncertu, co wiąże się z nagraniem przez nich płyty. Organizatorem koncertu była Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 1 w Lubartowie.

 

Sylwia Nowokuńska