W Bazylice zabrzmiały kolędy przedszkolaków

XI dziecięcy koncert pod nazwą “Przedszkolaków kolędowanie” zorganizowano we wtorek 19 stycznia w Bazylice św. Anny w Lubartowie.

Kolędowanie przedszkolaków w Bazylice to już tradycja. Celem koncertu była popularyzacja kolęd i pastorałek wśród dzieci, prezentacja dorobku artystycznego przedszkoli i szkół, promocja młodych talentów oraz rozwijanie zainteresowań dzieci tradycjami i obrzędami ludowymi. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało 13 placówek oświatowych, które oceniało jury w składzie: Marta Migal – dyrektor Szkoły Muzycznej w Lubartowie; Danuta Rafał – prezes ogniska miejskiego ZNP w Lubartowie; Ewa Sędzimierz – naczelnik Wydziału Oświaty UM Lubartów; Elżbieta Pełka – Pryszcz – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie; Jerzy Tracz – radny miejski.

  Koncert rozpoczął się od występów dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Wykonały one „Była noc”, „Oto ja” i „Dzisiaj w Betlejem”. Następnie zaprezentowało się Przedszkole Prywatne „Casper”, w wykonaniu którego mogliśmy usłyszeć: „Uciekali, uciekali” i „Mroźna cisza”. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Fantazja” zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem” i „Aniołek maleńki”, a ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce – „Lulajże Jezuniu”. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 wykonały „Nie płacz Jezu” oraz „Zostań Jezu mym braciszkiem”. Natomiast „Wigilia” i „Złota Jerozolima” to utwory zaśpiewane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. z kolei Szkoła Podstawowa w Brzezinach zaprezentowała „Rozśpiewały się obłoki” i „Nie płacz Jezu”, a przedszkole Miejskie nr 1 – „Kolędowy czas” i „Anioł Betlejemski”. W koncercie ponadto wystąpili wychowankowie Przedszkola Prywatnego „Akademia Przedszkolaka” z repertuarem: „Bosy pastuszek” i „Gdy śliczna Panna”. Przedszkole Miejskie nr 5 wykonało „Dzwonią sanie dzwonią” i „Światełko świeć”. Kolejne trzy placówki to Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne „Motylek” ( „Gwiazdy tańczyły”, „Gore gwiazda Jezusowi”); Szkoła Podstawowa nr 4 („Śpiewaj Gloria” i „A kto wie”) oraz Przedszkole Miejskie nr 2 ( „Gwiazdy tańczą” i „Bosy pastuszek”). Na zakończenie usłyszeliśmy „Grudniowe noce”w wykonaniu Przedszkola nr 1, a wszyscy chętni zaśpiewali „Lulajże Jezuniu”. Podsumowując konkurs dyrektor Szkoły Muzycznej Marta Migal, powiedziała, że wszystkie występy podobały się komisji i powinny wziąć udział w nagraniu płyty. Organizatorem koncertu była Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie.

SN

RAD_9822 RAD_9825 RAD_9827 RAD_9828 RAD_9831 RAD_9832 RAD_9833 RAD_9834 RAD_9835 RAD_9838 RAD_9842 RAD_9846 RAD_9850