W budynku przy Reja powstanie żłobek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz Krzysztof Paśnik ogłosił konkurs ofert na prowadzenia żłobka w budynku przy ul. Reja 14 w Lubartowie. Placówka ma zapewnić miejsce dla 30 dzieci.

Przedmiotem konkursu jest zlecenie prowadzenia żłobka w budynku przy ul. Reja 14. Obiekt przeszedł ostatnio głęboką termomodernizację, na którą miasto pozyskało blisko milion złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wyniosła 1,3 mln zł. W efekcie w budynku zostały m.in. wymienione okna, drzwi i dach, wykonano izolacje przeciwwilgociowe i termiczne poniżej poziomu terenu. Ocieplone zostały ściany zewnętrzne, stropy i piwnice. Pojawiła się też nowa instalacja grzewcza i oświetlenie, a także panele fotowoltaiczne.
Zadanie publiczne obejmuje przeprowadzenie remontu i dostosowanie budynku do użytkowania jako żłobek z zapewnieniem miejsc dla co najmniej 30 dzieci. Termin składania ofert upływa 18 marca 2021 r.
Do żłobka w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w Lubartowie. Placówka ma funkcjonować od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30. W pierwszym roku funkcjonowania żłobek będzie prowadzony bez odpłatności dla rodziców.