W kawiarni poetów

Po raz kolejny w tym roku szkolnym młodzi aktorzy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie zgromadzili publiczność na wieczorku poetyckim. Tym razem w poniedziałek 24 kwietnia w ramach szkolnej Kawiarni Poetów swój program kabaretowy zaprezentowała SCENA 44.

Tytuł widowiska „Zrób kabaret” był ukłonem wobec legendarnego zielonogórskiego kabaretu „Potem”, którego skecze i piosenki dominowały w czasie półtoragodzinnego spektaklu. Oprócz tego zespół wykonał scenki do tekstów kabaretów „Hrabi”, „Moralnego Niepokoju”, Edwarda Dziewońskiego i Mariana Hemara.

SCENA 44 zaprezentowała teksty o różnorodnej tematyce. Jak napaść na bank, co działo się z Odysem, jakie typy tancerzy spotykają panie na parkiecie, jak reagować na kwiaty czy niespodziewaną wizytę teścia – to tylko niektóre problemy, które poruszyli młodzi aktorzy w swoich inscenizacjach. W piosenkach opowiedzieli o kłopotach sercowych obu płci, relacjach rodzinnych oraz Maryli, muzie Mickiewicza. Śpiewając „Zrób kabaret, po prostu zrób kabaret…” artyści pożegnali widownię, która odwdzięczyła się im gromkimi oklaskami. Zresztą, śmiechu i braw nie brakowało podczas także w trakcie całego spektaklu.

W poniedziałkowym spektaklu wystąpili: Natalia Florek, Weronika Peterwas, Julia Lewtak, Jan Zegar, Karolina Rybak, Natalia Grudzień, Patryk Rzechuła, Magda Dąbrowska, Mateusz Kaczor, Radosław Lisek, Sara Kusio, Magda Skrzypiec, Weronika Lis, Bartek Michalak, Ada Franczak, Katarzyna Ozon. Nad przygotowaniem spektaklu czuwali p. Aleksandra Solarz, p. Rafał Wrotkowski i p. Paweł Pasikowski.

Co dalej? SCENA 44 już szykuje kolejne przedsięwzięcia, bo przecież na scenie trzeba grać, tu musi się coś dziać!

Materiał: II LO