W Lubartowie i w Kozłówce. Petankowo, sportowo i elegancko…
Weekend 23-24 maja był dla członków Klubu Petanque Wieprz Lubartów bardzo pracowity, ale też pełen wrażeń.Odbyły się dwa turnieje – w Lubartowie i w Kozłówce.
W sobotę, 23 maja zorganizowano Złoty Wieprz 2026 – Turniej Petanque o Puchar Prezesa Klubu Petanque Wieprz Lubartów. Nowo wybudowany lubartowski bulodrom przy ul. Parkowej od rana tętnił życiem. Sześćdziesięcioro pasjonatów petanque z całej Polski (i nie tylko) spotkało się na turnieju dubletów. Przez siedem rund trwała zacięta, sportowa walka. W efekcie na podium stanęli:
Bartosz Filipczuk i Sławomir Meksuła (obaj Klub Petanque Wieprz Lubartów), Marcin Chmiel (Dębickie Bractwo Kulkowe) i Wojciech Rudziński (Klub Petanque Wieprz Lubartów), Eugeniusz Góralski i Ryszard Sobolewski (obaj Klub Petanque Wieprz Lubartów).
W niedzielę, 24 maja odbyła się impreza pod nazwą „Francja Elegancja: – Turniej Petanque o Puchar Dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Podczas imprezy Były warsztaty językowe, zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, spotkania z ciekawymi ludźmi, kulinarne rozkosze i duchowe uniesienia.
A byli nimi:
Bogusław Biel (Orzeł Łękawica); Krzysztof Słota (Dębickie Bractwo Kulkowe); Sławomir Pięciorek (Dębickie Bractwo Kulkowe).
